Dlaczego warto spędzić Wielkanoc w agroturystyce w Małopolsce?

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Dla jednych jest to rodzinny czas i nie wyobrażają sobie spędzenia go poza domem. Dla innych z kolei jest to możliwość wykorzystania dłuższej przerwy od pracy i zorganizowania wyjazdu. Jeśli należysz do drugiej grupy to idealnym rozwiązaniem jest spędzenie Świąt Wielkanocnych w naszej agroturystyce w Małopolsce- Chacie Kasi.

Spis treści

1.Wielkanocne spacery

2. Kościoły  katolickie w Beskidzie Niskim- okolice Wołowca

3. Wielkanocne śniadanie

 

Wielkanocne spacery

Święta Wielkanocne nieodzownie łącza się z tematyką wiosny, przebudzenia, powrotu do życia. Po długiej zimie i wyczekiwanym przyjściu wiosny rośliny wzrastają, na drzewach pojawiają się pierwsze liście i pączki kwiatów, a pogoda zdecydowanie zachęca do spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Nie da się zresztą ukryć, że Małopolska wiosną, a szczególnie w Beskidach jest bardzo urokliwa.  Decydując się na wynajem domku w Beskidach, a dokładniej Chaty Kasi dostaną Państwo nie tylko przytulny, zadbany i klimatyczny nocleg w Beskidzie Niskim, ale również nasza agroturystyka będzie stanowić dla Państwa wspaniałą bazę wypadową do wielkanocnych spacerów po okolicy Wołowca i nie tylko.

 

Przebiśniegi wiosna w Beskidach

 

Kościoły  katolickie w Beskidzie Niskim- okolice Wołowca

Wielkanoc jest dla chrześcijan szczególnie ważnym świętem, a co za tym idzie, osoby wierzące nie wyobrażają sobie spędzenia tego czasu bez udziału w obchodach religijnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób wierzących podajemy poniżej listę kościołów rzymsko i grekokatolickich znajdujących się w okolicy naszego domku do wynajęcia w Beskidzie Niskim:

1) Cerkiew pw. Opieki Matki Bożej w Wołowcu

2) Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Gładyszowie

3) Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Dymitra w Bodakach

4) Cerkiew greckokatolicka Świętych Kosmy i Damiana w Bartnem

5) Cerkiew Opieki Matki Bożej w Zdyni

6) Cerkiew św. Paraskewy w Kwiatoniu

Kościoły i cerkwie nie są jedynie miejscami kultu religijnego, ale również pięknymi zabytkowymi budowlami, które warto zobaczyć dla samej wartości architektonicznej i historycznej.

 

Wołowiec Cerkiew Opieki Matki Bożej

Wołowiec Cerkiew Opieki Matki Bożej. Autor zdjęcia: H. Bielamowicz

 

Wielkanocne śniadanie

Dodatkowym atutem naszej agroturystyki w Beskidach jest fakt, że oferujemy przepyszne, świeże i domowe wyżywienie, które zachwyci niemal każdego gościa- na Państwa życzenie dostosujemy posiłki do preferowanej diety- wegetariańskiej, tradycyjnej lub bezglutenowej. Dzięki czemu cała domowa krzątanina związana z przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych zostaje przejęta przez nas, a Państwo mogą spokojnie spędzić czas odpoczywając z rodziną, udając się na spacery lub dłuższe górskie wyprawy bądź też spędzając czas w dowolny sposób w naszej agroturystyce w Małopolsce.

 

Wielkanocne śniadanie Chata Kasi w Wołowcu