Niezwykła zimowa sceneria

Chata Kasi zimą to najlepszy wybór na rodzinny urlop w Beskidzie niskim i nie tylko. Jeśli planujesz wyjazd, by odpocząć z dala od ludzi, miasta czy natłoku informacji lub chcesz spędzić wolny czas z rodziną, to góry w tym miejscu będą tym, czego szukasz. Beskid niski to jedyne tak puste i dzikie miejsce o czystym powietrzu, gdzie cywilizacja nie zdążyła zagościć się na stałe. Ponadto wieś, w której znajduje się Chata Kasi (Wołowiec), liczy dosłownie kilkunastu mieszkańców. Jeśli myślisz, że w ferie zimowe, będą tam tłumy, jak w innych górach, czy na stokach narciarskich to możemy Cię zapewnić, że nie. To szczególnie piękne miejsce, gdzie noc jest ciemna, a śnieg zawsze biały, co nadaje niepowtarzalnego klimatu. Tutaj czas płynie wolniej, marzenia stają się bardziej realne a cele szybsze do zrealizowania. Chata Kasi w Beskidzie niskim potrafi „naładować baterię” i dać nowy przypływ energii szczególnie osobą, które są przemęczone codziennym natłokiem obowiązków. Sielankowy nastrój sprawi, że będziesz chciał tu wracać! Natomiast żeby tak się stało, to sam musisz przekonać się, jak wspaniałe jest to miejsce.

Dlaczego warto wybrać się z dziećmi na ferie zimowe w Beskidzie niskim?

Jak każdy z nas zapewne zauważył ocieplenie klimatu, które powoduje, że śnieg w wielu miejscach staje się czymś nieuchwytnym. W nocy sypie a nad ranem lub w południe potrafi już zniknąć, pozostawiając dzieciom tylko złudne marzenie, że jeszcze kiedyś wyjdą na sanki. Dlatego, jeśli i u Ciebie tak jest, to możesz mieć pewność, że jak zabierzesz dzieci na ferie zimowe w Beskidzie niski, to ich marzenie o śniegu stanie się codzienną rzeczywistością. Natomiast Chata Kasi w Beskidzie niskim to bezpieczna przystań dla rodzin i świetne miejsce wypadowe. Oczywiście to nie jest jedyny atut tego magicznego miejsca.

Rodzinny urlop w górach zimą i co robić w Beskidzie niskim?

Oprócz spokoju, śniegu i poczucia bezpieczeństwa, jaki zaznacie podczas ferii zimowych w Beskidzie Niskim, czeka tutaj na was wiele atrakcji turystycznych m.in.:

 • Piesze wycieczki po terenach pełnych uroku, gdzie można toczyć walkę na śnieżki, jednocześnie ciesząc się pięknym widokiem.
 • Można uprawiać narciarstwo biegowe, ponieważ jest pełno wyznaczonych tras. Co więcej, nie musicie martwić się o sprzęt, ponieważ istnieją wypożyczalnie nart biegowy. Nic tylko ubrać narty i pójść przed siebie.
 • Można odwiedzić Magurski Park Narodowy a podczas drogi podziwiać jedne z piękniejszych dolin Beskidu Niskiego.
 • Podczas dobrych warunków pogodowych można bezpiecznie spróbować pojeździć konno w stadninie Chyże Konie.
 • Na terenie Chaty Kasi w Beskidzie w Niskim wraz z dziećmi możecie pojeździć na sankach, workach wypchanych sianem, zbudować iglo, bramę obronną do bitwy na kulki lub śnieżną zjeżdżalnię.
 • Zjechać na kolejce linowej „Tyrolka”.
 • Zwiedzić Cerkwie lub kościoły wchodzące w skład Szlaku Architektury Drewnianej.
 • Jeśli lubicie i potraficie jeździć na łyżwach to w Wołowcu, tam, gdzie znajduje się Chata Kasi w Beskidzie niskim, jest dostępne lodowisko.
 • Możecie też wspólnie poszaleć na wyciągach narciarskich.

Co zabrać zimą na wyjazd w góry?

Niezależnie, czy wybieramy się zimą w góry sami, czy też z dziećmi lub z drugą połówką, to warto zadbać o te podstawowe elementy:

 • Ciepła odzież a najlepiej termoaktywna m.in. czapki, rękawiczki, kurtka puchowa, buty wodoodporne z wysoką cholewką itp. W góry powinniśmy ubierać się na tzw. cebulkę, czyli wielowarstwowo. Ogólnie zima w Beskidzie niskim cieszy się dużą ilością śniegu, dlatego też przyda się zapas ubrań na przebranie.
 • Termos przyda się nie tylko na długie wędrówki po górach, ale i również dzieciom, którym może nagle zachcieć się, pić.
 • Jeśli chcesz przemieszczać się samochodem, to dobrze zaopatrzyć się w solidne opony zimowe lub łańcuchy. Nigdy tak naprawdę nie wiesz, co może spotkać Cię na drodze w górach.
 • Czołówkę lub latarkę na wypadek, gdyby zaskoczyła ciemność podczas spacerów w zimowej scenerii i nie tylko.
 • Powerbank zawsze może przydać się przy nieoczekiwanym rozładowaniu się telefonu.
 • Okulary przeciwsłoneczne, aby ochronić oczy przed bardzo intensywnym słońcem, które szczególnie zimą lubi zmęczyć i oślepiać.
 • Plecak, w którym umieścisz wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.