3 powody dlaczego warto wybrać nocleg w Wołowcu na majówkę?

Niedawno zakończyły się Święta Wielkanocne obchodzone w kościołach rzymsko oraz grekokatolickim, a już wielkimi krokami zbliża się weekend majowy. Czas w którym Polacy chętnie odrywają się od codziennych obowiązków i wybierają się na krótki odpoczynek poza domem. W tym wpisie przedstawimy 5 powodów dlaczego warto wybrać nocleg w Wołowcu, w naszej Chacie Kasi w weekend majowy.  

 

1. Wyprawy rowerowe trasami Beskidu Niskiego

Beski Niski ma do zaoferowania wiele ciekawych tras rowerowych, które z pewnością zachwycą niejednego amatora jazdy na dwóch kółkach. Wybierając nocleg w Wołowcu będziecie mogli bezpiecznie przechować swój rower na terenie naszej agroturystyki, a po spokojnym odpoczynku w Chacie Kasi o świcie będziecie mogli wyruszyć na przejażdżkę po okolicy. Dla bardziej doświadczonych kolarzy polecamy przejazd „Winnym szlakiem rowerowym” (szlak żółty) który przebiega przez Gorlice – Siary – Owczary – Ropica Górna – Bodaki – Bartne – Wołowiec – Nieznajowa – Radocyna – Konieczna – Przeł. Dujawa.

2. Zwiedzanie zabytkowej cerkwi w Wołowcu

Okolice Wołowca słyną z zabytkowych, klimatycznych Cerkwii, które pamiętają zamierzchłe czasy. Decydując się na nocleg w Wołowcu zdecydowanie warto zwiedzić Cerkiew pod wezwaniem Opieki Matki Bożej, tuż obok znajduje się stary cmenatarz parafialny, który został odrestaurowany w 2003r.

CERKIEW I CMENATARZ W WOŁOWCU. Fot. H. Bielamowicz

CERKIEW I CMENATARZ W WOŁOWCU. Fot. H. Bielamowicz

 

 

 

 

 

3. Spacery po Wołowcu

Będąc w Wołowcu zdecydowanie nie można sobie odmówić spacerów po okolicy. Spokój, cisza i bliskość natury zachęcają do wybrania właśnie tej formy odpoczynku. Sam nocleg w Wołowcu gwarantuje obcowanie w bezpośrednim otoczeniu przyrody, gdzie tuż po obudzeniu w naszej agroturystyce zostaniecie powitani przez urokliwy krajobraz Beskidu Niskiego. Planując wycieczki po okolicy zdecydowanie warto zaplanować wyjście do Doliny Zawoji w kierunku Nieznajowej. Dodatkowo na granicy z Wołowcem i Nieznajową znajduje się urokliwa kapliczka, w środku której możemy zobaczyć reprodukcje świętych obrazów.

Kapliczka na pograniczu Wołowca i Nieznajowej

Kapliczka na pograniczu Wołowca i Nieznajowej