Jak wybrać idealny nocleg w Beskidzie Niskim?
5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Każdy z nas zasługuje na odpoczynek. Jeśli podjąłeś decyzję, że chcesz spędzić czas w Beskidach, a właściwie w Beskidzie Niskim to pewnie zastanawiasz się czym powinieneś się kierować, by wybrać nocleg, który spełni Twoje oczekiwania. W tym artykule wyszczególniliśmy 5 aspektów, na które warto zwrócić uwagę.

Góra latem w Beskidach, Beskid Niski

 

Spis treści w artykule:

1. Lokalizacja

2. Typ noclegu

3. Wyżywienie

4. Najlepszy czas na wyjazd do domku w Beskidach?

5. Atrakcje w okolicy

1. Lokalizacja 

Dla jednych definicją odpoczynku będzie miejskie życie, pełne biegu i zgiełku, a dla innych cisza, spokój, odcięcie się od pędu codziennego życia i kontakt z naturą. Małopolska ma do zaproponowania zarówno atrakcje dla amatorów jednego jak i drugiego stylu odpoczywania. Jeśli kusi was tętniące życiem miasto polecam kierowanie się w stronę Krakowa, natomiast dla osób chcących wypocząć w nieoczywistym, pięknym i spokojnym miejscu w Beskidach zachęcamy do udania się w kierunku Wołowca- malowniczej, klimatycznej, górskiej miejscowości położonej niedaleko Magurskiego Parku Narodowego.

Chata i rzeka widziana zza drzew jesienią w Beskidach

2. Typ noclegu

Powinniśmy się zastanowić jaki rodzaj noclegu nas interesuje i spełnia nasze oczekiwania. Jeśli wybieramy się na rodzinny wyjazd w Beskidy Niskie najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie gospodarstwa agroturystycznego. Dzięki temu nie tylko dorośli uczestnicy wyprawy będą mogli skorzystać z uroków swojskiego otoczenia, ale przede wszystkim dzieci, które z pewnością chętnie zaznają beztroskiej swobody wiejskiego życia.  Jeśli ten opis Cię przekonuje to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Chaty Kasi, czyli tradycyjnej agroturystyki w Wołowcu.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest metraż jakiego potrzebujemy my sami lub nasza rodzina na wyjazd? Czy może wystarczy nam niewielki pokój do wynajęcia, czy też lepiej sprawdzi się wynajęcie całego domku w Beskidach? Jest to indywidualna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, jednak zarówno w jednym jak i w drugim przypadku z pewnością spełnimy Twoje oczekiwania. [Chata Kasi- „Oferta i cennik”].

Drewniany domek do wynajęcia w Beskidach

3. Wyżywienie

Przeglądając oferty noclegów w Beskidach możemy natknąć się na ekskluzywne, bardzo drogie  sieciowe hotele lub pensjonaty, a także swojskie chatki i domki do wynajęcia, prowadzone przez lokalnych mieszkańców z pasją, oddaniem i sercem. Chata Kasi zdecydowanie należy do trzeciej grupy. Agroturystyka w Wołowcu może zaproponować nie tylko klimat, rodzinne ciepło i przytulność, ale również swojskie wyżywienie, które dostosowane będzie do potrzeb różnych ludzi. Proponujemy wyżywienie dla osób na diecie tradycyjnej jak i wegetariańskiej oraz bezglutenowej. Staramy się by nasze posiłki były nie tylko smaczne i  pożywne,  ale także przygotowane z lokalnych produktów i oddawały swojskie smaki kuchni charakterystycznej dla Małopolski i Beskidów.

Grzyby kurki w wiklinowym koszyku

 

4. Najlepszy czas na wyjazd do domku w Beskidach?

Jaki jest najlepszy czas na wyjazd w Beskid Niski? Odpowiedź jest jedna: to zależy. Powinniśmy się zastanowić czy w trakcie wyjazdu będziemy chcieli wypocząć w spokoju z książką na leżaku w otoczeniu zieleni przyrody, czy może pod kocem, na fotelu w cieple i  przy dźwiękach płonącego w kominku drewna. Czy bardziej przemawiają do nas piesze letnie wędrówki w promieniach słońca? A może na górskim, beskidzkim szlaku w otoczeniu pięknej, białej, zimowej aury? Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku nasza agroturystyka w Beskidach spełni wasze oczekiwania. Jeśli chcecie zobaczyć Chatę Kasi pod różnymi obliczami to serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć oraz na naszego regularnie aktualizowanego fanpage na Facebooku.

 

Drewniany góralski pokój w domku do wynajęcia w Beskidach Boże Narodzenie

 

5. Atrakcje w okolicy

W zależności od pory roku oraz lokalizacji noclegu możemy zastanowić się jakie atrakcje będą spełniać nasze oczekiwania. Czy bardziej zależy nam na aktywnym wypoczynku i poznawaniu okolicy: pieszych wędrówkach, jeździe na nartach, zwiedzaniu obiektów kultury, takich jak małopolskie muzea. Czy może szukamy dobrej bazy wypadowej, która będzie pełnić jedynie funkcję noclegu i niestraszne nam będą wyjazdy w dalsze rejony Beskidów Niskich, w celu poszukiwania komercyjnych atrakcji. Jeśli jesteście ciekawi jakie dokładnie atrakcje znajdują się w najbliższej okolicy Chaty Kasi w Wołowcu zapraszamy do zakładki „Atrakcje” oraz do artykułów na naszym blogu.