Blog Chaty Kasi

Plebiscyt Chata z Klimatem - zakończenie głosowania internetowego

Witajcie. Dzięki Wam, agroturystyka Chata Kasi w Beskidzie Niskim oraz domek do wynajęcia Zawojka, w plebiscycie czytelników Gazety Krakowskiej - wielkie odkrywanie małopolski - Chata z Klimatem, uzyskała głosami czytelników drugie miejsce!!! Dziękujemy! Głosowanie Kapituły konkursu odbędzie się w czwartek, 12 września (kapituła konkursu posada do rozdysponowania 1/3 liczby oddanych głosów) a uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w piątek, 4 października. Trzymajcie więc dalej za nas kciuki :)

Plebiscyt Chata z Klimatem

Witajcie!!! Agroturystyka Chata Kasi oraz domek do wynajęcia Zawojka została nominowana do plebiscytu Gazety Krakowskiej - WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI w kategorii CHATA Z KLIMATEM - AGROTURYSTYKA ROKU 

W związku z tym uprzejmie prosimy o głosowanie na naszą agroturystykę w Beskidzie Niskim, można to robić poprzez wysłanie SMS na nr 72355 o treści KRC.10. Jest on płatny 2,47 z VAT ale z to zapewnia prenumeratę cyfrowej Gazety Krakowskiej Plus. Można również głosować bezpośrednio;https://gazetakrakowska.pl/…/agroturystyka-chata-kasi%2C74…/ co również daje możliwość poczytania prasy w internecie.Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie i prosimy o jeszcze, zostało już niewiele czasu..

Wędrówki w okolicach agroturystyki Chata Kasi w Beskidzie Niskim - część 2 Wołowiec, Świątkowa, Nieznajowa, Wołowiec

Witajcie, pogoda sprzyja, świeci piękne słońce, a jako że ostatnio padało pojawiły się pierwsze grzyby w tym roku! Zapraszamy więc na kolejną wędrówkę z opcją zbierania po drodze owoców runa leśnego. Wyruszamy jak zwykle z agroturystyki Chata Kasi w Beskidzie Niskim i kierujemy się czerwonym szlakiem (GSB) w stronę Bartnego. Jeszcze w dolinie Wołowca, skręcamy w prawo w pierwsza napotkana drogę leśną. Droga ta, planowana jeszcze w schyłku PRL-u, łączyć miała Wołowiec z Świątkową Wielką i nigdy ostatecznie nie została otwarta dla zwykłego ruchu samochodowego. W ostatnich latach funkcjonuje jako zamknięta droga leśna, ale do spacerów jest w sam raz, zwłaszcza że prowadzi przez las obfitujący w grzyby. Wystarczy na chwilę zboczyć w las, by koszyk sam zapełnił się borowikami, kurkami czy rydzami, a te ostatnie cieszą się w agroturystyce Chata Kasi w Beskidzie Niskim szczególną atencją. Wyżej wymienioną drogą dochodzimy do Świątkowej Wielkiej. Na szczególną uwagę zwraca tu najbardziej kolorowa cerkiew Beskidu Niskiego pw. św. Michała Archanioła. Polecamy, będąc w Świątkowej, nieco zboczyć z trasy i udać się do Świerzowy Ruskiej na rybkę. Tamtejsze stawy rybne wraz z smażalnią słyną z doskonałych i świeżych pstrągów. Z Świątkowej udajemy się drogą nr 922 w kierunku Rozstajnego, gdzie skręcamy w prawo przez Nieznajową i wracamy do agroturystyki Chata Kasi w Beskidzie Niskim oraz domku do wynajęcia Zawojka, gdzie jak zwykle czeka wygodny nocleg oraz przepyszne jedzenie.

Nocleg Beskid Niski - Wędrówki w okolicach agroturystyki Chata Kasi

Witajcie, pogoda ustabilizowana i bardzo sprzyja sierpniowym wędrówkom. Szczególnym uznaniem naszych gości, cieszy się niezmiennie, trasa prowadząca opuszczonymi wioskami Beskidu Niskiego. Wychodzimy z agroturystki Chata Kasi oraz domku do wynajęcia Zawojka i doliną Zawoi kierujemy do nieistniejącej wsi Nieznajowa. Tam skręcamy w prawo i  kierujemy się wzdłuż Wisłoka do Czarnego. Następnie drogą prowadzącą przez Czarne idziemy w kierunku Jasionki i Krzywej mijając po drodze pomnik ofiar Tallerhofu. W Banicy skręcamy w prawo i żółtym szlakiem zwanym potocznie Kanadą wracamy z powrotem do Wołowca. Droga zajmuje około 8-9 godzin i jest raczej dłuższą wędrówką choć nie pokonuje się praktycznie żadnych przewyższeń. W nagrodę w agroturystyce Chata Kasi w Beskidzie niskim czeka pyszne wyżywienie i wygodne miejsce noclegowe ;)

Dzieje się w Wołowcu

W ubiegłym tygodniu w najbliższej okolicy agroturystyki Chata Kasi oraz domku do wynajęcia Zawojka, miało miejsce specjalne wydarzenie. Nasi sąsiedzi Andrzej Stasiuk i Monika Sznajderman zorganizowali pokaz filmu muzycznego "Tutaj", koncert Opla "Obertasy" na gitarę elektryczną i perkusję w wykonaniu Piotra Bukowskiego i Huberta Zemlera. Monika czytała również swoją najnowszą książkę "Pusty las" traktującą o naszej beskidzkiej wsi. Gości było wyjątkowo dużo, nawet biorąc pod uwagę rangę imprezy. Zapraszamy zatem do Wołowca, mamy jeszcze wolne pokoje i miejsca noclegowe w końcówce sierpnia.

Watra w Beskidach

W trzecim weekendzie lipca w Zdyni w Beskidzie Niskim organizowana jest łemkowska Watra. Watra po łemkowsku znaczy oznacza ognisko i jest to festiwal muzyczno – kulturalny mający na celu propagowanie kultury i tradycji miejscowej mniejszości etnicznej – Łemków właśnie. Jest to festiwal otwarty na gości z zewnątrz, warto przyjechać i zapoznać się z miejscową kulturą, muzyką i zwyczajami. Zwłaszcza zwraca uwagę strona muzyczna, warto posłuchać tradycyjnych pieśni łemkowskich a dla odważnych jest jeszcze Kropka ale to naprawdę tylko dla odważnych (i dorosłych). Pogoda w Beskidach cały czas bardzo sprzyjająca a w związku z tym w naszej agroturystyce też panuje spory ruch. Domek do wynajęcia Zawojka też przeżywa małe oblężenie i wszystkie miejsca noclegowe w lipcu mamy już zajęte. Zatem do zobaczenia w Sierpniu ;) Beskid niski czeka!!!

Chłodno w Beskidzie Niskim

Chyba mamy chłodne lato w Beskidach. Temperatura dziś rano wynosiła tylko około 5 stopni czemu przeciwdziałaliśmy piekąc świeże proziaki dziś rano na śniadanie. Pyszne jedzenie i pogoda wyjątkowo sprzyjająca długim spacerom czy wędrówkom zawłaszcza że cały czas jest dość sucho. Nocleg w Beskidzie Niskim w tak sprzyjających okolicznościach przyrody przedstawia się wyjątkowo zachęcająco. W związku z tym, pozostało już tylko kilka miejsc w lipcu, w naszych pokojach do wynajęcia. Śpieszcie się - Beskidy czekają :)

Pierwszy tydzień lipca

Pierwszy tydzień lipca upływa nam pod znakiem obozu aikido. Zarówno w Chacie Kasi jak i w domku do wynajęcia Zawojka wszędzie panoszą się bokkeny i maty tatami. Młodzież pod okiem sensei Bartka ćwiczy zarówno ciało jak i ducha a my dołączamy z zdrowym i pysznym jedzeniem. Towarzyszy nam chłodna ale słoneczna pogoda jakiej dawno w Beskidzie Niskim, a pewnie i w całych Beskidach, nie było.

PS. W lipcu wolnych terminów noclegów już prawie nie ma, zostały ostatnie miejsca...

Początek wakacji

Początek wakacji bardzo udany. Pogoda w Beskidach piękna, upały łagodzone specyficznym wołowieckim klimatem, nie dają się nam za bardzo we znaki. Nasz nowy domek do wynajęcia Zawojka szczęśliwie przeszedł swój chrzest „bojowy” i goście bardzo chwalą miejsca noclegowe. Trzeba się spieszyć bo wolnych terminów w lipcu gwałtownie ubywa, a Beskid Niski czeka...

Koniec budowy domku Zawojka

W końcu się udało!!! :) Po wielomiesięcznej batalii związanej z budową domku do wynajęcia „Zawojka” sukces został osiągnięty. Pierwsi goście zamieszkali wczoraj i dzisiaj bardzo chwalili warunki. Przy tej okazji informujemy że pierwsze wolne terminy noclegu w domku możliwe są dopiero od połowy lipca więc zapraszamy. Beskid Niski czeka...

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok