Blog Chaty Kasi

Watra w Beskidach

W trzecim weekendzie lipca w Zdyni w Beskidzie Niskim organizowana jest łemkowska Watra. Watra po łemkowsku znaczy oznacza ognisko i jest to festiwal muzyczno – kulturalny mający na celu propagowanie kultury i tradycji miejscowej mniejszości etnicznej – Łemków właśnie. Jest to festiwal otwarty na gości z zewnątrz, warto przyjechać i zapoznać się z miejscową kulturą, muzyką i zwyczajami. Zwłaszcza zwraca uwagę strona muzyczna, warto posłuchać tradycyjnych pieśni łemkowskich a dla odważnych jest jeszcze Kropka ale to naprawdę tylko dla odważnych (i dorosłych). Pogoda w Beskidach cały czas bardzo sprzyjająca a w związku z tym w naszej agroturystyce też panuje spory ruch. Domek do wynajęcia Zawojka też przeżywa małe oblężenie i wszystkie miejsca noclegowe w lipcu mamy już zajęte. Zatem do zobaczenia w Sierpniu ;) Beskid niski czeka!!!

Chłodno w Beskidzie Niskim

Chyba mamy chłodne lato w Beskidach. Temperatura dziś rano wynosiła tylko około 5 stopni czemu przeciwdziałaliśmy piekąc świeże proziaki dziś rano na śniadanie. Pyszne jedzenie i pogoda wyjątkowo sprzyjająca długim spacerom czy wędrówkom zawłaszcza że cały czas jest dość sucho. Nocleg w Beskidzie Niskim w tak sprzyjających okolicznościach przyrody przedstawia się wyjątkowo zachęcająco. W związku z tym, pozostało już tylko kilka miejsc w lipcu, w naszych pokojach do wynajęcia. Śpieszcie się - Beskidy czekają :)

Pierwszy tydzień lipca

Pierwszy tydzień lipca upływa nam pod znakiem obozu aikido. Zarówno w Chacie Kasi jak i w domku do wynajęcia Zawojka wszędzie panoszą się bokkeny i maty tatami. Młodzież pod okiem sensei Bartka ćwiczy zarówno ciało jak i ducha a my dołączamy z zdrowym i pysznym jedzeniem. Towarzyszy nam chłodna ale słoneczna pogoda jakiej dawno w Beskidzie Niskim, a pewnie i w całych Beskidach, nie było.

PS. W lipcu wolnych terminów noclegów już prawie nie ma, zostały ostatnie miejsca...

Początek wakacji

Początek wakacji bardzo udany. Pogoda w Beskidach piękna, upały łagodzone specyficznym wołowieckim klimatem, nie dają się nam za bardzo we znaki. Nasz nowy domek do wynajęcia Zawojka szczęśliwie przeszedł swój chrzest „bojowy” i goście bardzo chwalą miejsca noclegowe. Trzeba się spieszyć bo wolnych terminów w lipcu gwałtownie ubywa, a Beskid Niski czeka...

Koniec budowy domku Zawojka

W końcu się udało!!! :) Po wielomiesięcznej batalii związanej z budową domku do wynajęcia „Zawojka” sukces został osiągnięty. Pierwsi goście zamieszkali wczoraj i dzisiaj bardzo chwalili warunki. Przy tej okazji informujemy że pierwsze wolne terminy noclegu w domku możliwe są dopiero od połowy lipca więc zapraszamy. Beskid Niski czeka...

Czerwiec

Czerwiec piękny, słoneczny, zielony. Cieszy wszystko, poczynając od owoców, przez powidła wszelkiej maści a kończąc na świeżo zlewanych sokach. Cieszy również nasz domek do wynajęcia który właśnie wykończamy i planujemy oddać do dyspozycji naszym gościom już w długi weekend Bożego Ciała. Pojawią się u nas dodatkowe miejsca noclegowe już w te wakacje, zapraszamy zatem w Beskidy!!!

Wiosna

W Beskidach wiosennie a wiosna w tym roku przybrała klasyczną formę - jest mokro. Nie przeszkadza nam to jednak cieszyć się jej owocami. Truskawki spożywane na naszej werandzie smakują wybornie. Zieleń ma głęboką i soczystą barwę i cały Beskid Niski po prostu w niej tonie. Zatem zapraszamy do skorzystania z naszej oferty noclegowej – wrażenia gwarantowane ;)

Doniesienia weekendowe

Witajcie, miną kolejny piękny weekend w Beskidzie Niskim. Miną nam on bardzo przyjemnie na pracach porządkowych i przygotowywaniu się do kolejnej wizyty ekipy budowlanej która już finalnie skończyć nasz domek na wynajem. Beskidy przystrojone w pełną wiosenną szatę prezentują się nadzwyczaj atrakcyjnie więc.... zapraszamy ;)

Boże Ciało

Witajcie! Beskidy deszczowe, mokre i śnieżne. Dziś dało się zauważyć ciekawe połączenie białego i zielonego, świeżą soczystą zieleń przyprószył śnieg. My nawet rozumiemy że zimna Zośka przypada na dzień jutrzejszy ale są granice... Tymczasem pomimo złej aury właśnie mamy komplet rezerwacji noclegów na Boże Ciało. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w innych terminach....

Witajcie

Witajcie serdecznie na blogu Chaty Kasi!!! Bedziemy się starali zamieszczać tu aktualne informacje z życia Chaty i jej najbliższych okolic, jak również informacje dotyczące całego Beskidu Niskiego. Dowiecie się o ofertach last minute dotyczących najbardziej popularnych terminów noclegów i uzyskacie wgląd do naszej kuchni. Zapraszamy do częstego odwiedzania strony naszej strony jak i naszego gospodarstwa agroturystycznego.

Pozdrawiamy Was serdecznie i do zobaczenia...  

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok